Студия дизайна интерьера Design Evolution

38 (068) 888 18 30

Дизайн-проект гідроелектростанції

Дизайн-проект гідроелектростанції

Архітектура і дизайн гідроелектростанції неймовірно красиві і самодостатні у своїй індустріальної потужності. Але ще 20-30 років тому було практично неможливо уявити собі гідроелектростанції, як витвори дизайнерського і архітектурного мистецтва. Сьогодні тренди змінюються: кайданки з заліза і бетону поступаються місцем гармонії рукотворного та природного.

Дизайн студія Design Evolution представила оригінальний проект технічного корпусу гідроелектростанції. Концептуальною основою розробки стала ідея про те, що через зовнішній вигляд будівлі, поряд з її функціональним призначенням, повинні бути передані характеристики навколишнього середовища.

Насичені фарби природи передані в екстер’єрі будівлі гідроелектростанції. Її торці оформлені деревом, фасади – бетоном, ганок і вхід – кам’яними плитами з підсвічуванням. Споруда оточена сосновим бором, тому в зовнішньому оформленні акцент зроблений на світлих вертикальних лініях.

На прилеглій території передбачена гравійна під’їзна дорога. Пішохідні стежки викладені плиткою. Периметр ділянки освітлений настінними світильниками і вуличними ліхтарями.

Нетривіальне втілення принципів дизайну промислового об’єкта дозволило перетворити гідроелектростанцію на стильну будівлю, під якою, розташоване «серце» – все енергетичне обладнання і технічні приміщення. Це «серце» представлене у вигляді приміщень під землею або в скелях, де за допомогою спеціалізованого обладнання енергія потоку води перетворюється на електричну енергію.