Студия дизайна интерьера Design Evolution

38 (068) 888 18 30

Великі можливості маленької площі

Великі можливості маленької площі

Дизайн невеликих квартир – це, перш за все, гармонійне поєднання функціональності і домашнього затишку. Маленька житлова площа не повинна стати підставою для відмови від розробки професійного дизайн-проекту.

Дизайн невеликих квартир – проблема або можливість?

Обмежена площа – основний фактор, який потрібно враховувати при розробці дизайну квартири в Києві. Адже столичні квадратні метри дорого коштують, а висловити власну індивідуальність через інтер’єр житла бажає кожен. Фахівці радять: при розробці дизайну квартири невеликої площі краще відмовитися від стилів, які включають в себе громіздкі елементи (класика, англійський стиль, ампір). Навпаки, мінімалізм, хай-тек або скандинавський стиль – дозволять підкреслити індивідуальність власника і заощадять житловий простір.

Розробка дизайну квартири залежить в першу чергу від її площі і форми. Головне правило: розумне зонування простору. Краще за все не перевантажувати квартиру меблями, а використовувати  тільки для розмежування житлових зон. При цьому в обмеженому житловому просторі є і свої плюси – це мотивує власників шукати оригінальні інтер’єрні рішення, використовувати нестандартні, технологічні, багатофункціональні меблі. Наприклад, велика шафа, вбудована в стіну, диван, що трансформується в ліжко, двоярусні ліжка, роликові двері і тому подібні ергономічні рішення.

Дизайн квартир: перепланування

Радикальний варіант зміни дизайну квартир – повне перепланування. Серед власників невеликих квартир популярний варіант перепланування, який об’єднує кухню і сусідню кімнату. Повне знесення перегородки або її частини формує відкритий простір – open space. Якщо подібне об’єднання робочої зони кухні з житловою кімнатою з якихось причин не допустимо, раціонально встановити на місці суцільної стіни розсувну конструкцію зі скла або пластику. Цей прийом візуально розширить межі і наповнить кімнати світлом. Також значно збільшить житловий простір балкон, приєднаний до кімнати, а відмова від ванни на користь душової кабінки дозволить знайти місце для пральної машини.

Не варто забувати і про колірні характеристики. Переважання темних кольорів візуально стискає простір, тому для невеликих квартир варто застосовувати світлу гамму кольорів, розставляючи акценти за допомогою яскравих елементів декору або меблів.

І в результаті, при комплексному підході із залученням професіоналів, стандартна однокімнатна квартира може перетворитися в сучасну і стильну європейську квартиру.