Студия дизайна интерьера Design Evolution

38 (068) 888 18 30

Ергономіка інтер’єру

Ергономіка інтер’єру

Як правильно організувати простір?

У професійному дизайн-проект ергономіка простору майбутнього житла прораховується до сантиметрів. Якщо ж ви вирішили створити сучасний інтер’єр квартири своїми руками, то наші поради допоможуть зробити його більш практичним і функціональним.

Правила ергономіки: коли все на своєму місці

Ергономіка – це досить складна наука, яка акумулює знання з психології і фізіології, колористиці і безпеки життєдіяльності. Професійним дизайнером під час організації простору враховується маса чинників: від габаритів меблів до психофізіологічних особливостей клієнта. Приміщення оформляється таким чином, щоб перебування в ньому було максимально комфортним, робота продуктивною, а відпочинок повноцінним.

Ви можете бути як завгодно далекі від дизайну, але при самостійному оформленні інтер’єру, знання деяких базових правил ергономіки необхідні. Це три кити:

– безпека;

– ефективність;

– комфорт.

Саме їх дотримання допоможе уникнути неприємних ситуацій, коли новий диван просто незручний, дверний отвір дуже вузький, а колірна гамма спальні не розташовує до релаксації.

Планування простору

Ключовий момент у грамотній плануванні всіх без винятку кімнат в будинку – свобода і безпека пересування по ним. Тобто, ні меблі (особливо її гострі кути і виступаючі частини), ні техніка, ні комунікації не повинні стати перешкодами, особливо це актуально для сімей з маленькими дітьми.

Друге важливе правило – розміри корпусних та м’яких меблів повинні корелювати з розмірами приміщення. У маленьких просторах необхідно уникати громіздких м’яких меблів. Теж стосується і корпусних меблів: замість великої шафи краще віддати перевагу функціональній вбудованій системі зберігання. Для просторих приміщень також необхідно прораховувати кількість предметів меблів і їх габарити, щоб не перевантажити кімнату і витримати її в єдиній стилістиці.

Ще однією теоремою ергономіки є правило зони відкривання. Згідно з ним для будь-яких відкриваючих механізмів (двері, дверцята, скриньки та ін.), необхідний достатній простір. Маючи в своєму розпорядженні меблі поблизу дверних прорізів, стін або поруч з іншими меблями, завжди необхідно передбачити можливість повного відкриття дверей, стулок або ящиків.

Ергономіка кольору

Психологічний і фізичний комфорт перебування в приміщенні забезпечується вивіреної палітрою кольорів. Фонові і акцентні кольори повинні складати єдину компазицію і підкреслювати високі естетичні якості інтер’єру.