Студия дизайна интерьера Design Evolution

38 (068) 888 18 30

Оформлення передпокою

Оформлення передпокою

Правильне оформлення предпокою в сучасному дизайні інтер’єру

Як правило, під час ремонту, ми пред’являємо особливі естетичні вимоги до оформлення житлових кімнат. Однак в сучасному дизайні інтер’єру в Києві не повинно бути дрібниць. Будь-яка квартира, розташована в новобудові або панельній дев’ятиповерхівці, може стати красивою і функціональною. Для цього необхідно лише ретельно продумати кожне приміщення, від вітальні до передпокою.

Як оформити передпокій?

Доручаючи розробку дизайн-проекту професіоналу або займаючись ремонтом самостійно, перш за все, необхідно відмовитися від стійкого стереотипу, що оформити передпокій можна й за залишковим принципом. По суті, передпокій – це візитівка квартири. Саме це приміщення ви і ваші гості бачать першим.

До того ж передпокій несе величезне функціональне навантаження. Це зона для зберігання верхнього одягу, взуття та аксесуарів, тут розташовується велике дзеркало, а отже, має бути достатньо світла. Для когось дуже важливо зробити передпокій зручним для розміщення велосипеда, дитячого візочка або великого собаки, який очікує на водні процедури після прогулянки. Таким чином, планування і ергономіка передпокою набувають величезного значення.

Простір передпокоїв в хрущовках був організований таким чином, щоб в ньому могли знаходитися одночасно дві людини. Однак не кожна квартира сучасної типової забудови може похвалитися достатнім метражем і зручністю передпокої і коридорів. Першочергове завдання дизайнера в цьому випадку, домогтися максимальної функціональності приміщення. Після зміни геометрії простору, слід раціонально підійти до його оформлення.

 

Дизайн передпокою

Підбір оздоблювальних матеріалів, колірної гами і моделей меблів обумовлений особливостями експлуатаційних характеристик приміщення і відсутністю в ньому природного освітлення. Звідси випливає перше правило: використовувані для обробки матеріали повинні бути волого- та зносостійкими, особливо це стосується покриття для підлоги. Воно повинно бути не вимогливим у догляді та не псуватися від слідів підборів, санчат або важких валіз.

У передпокої ми наносимо останні штрихи до власного зовнішнього вигляду, відтак без дзеркала в повний зріст і багаторівневого освітлення не обійтися. До того ж, дзеркальні та глянцеві поверхні прекрасно виконують функцію візуального розширення простору. Колористика приміщення не повинна дисонувати з загальною стильовою спрямованістю інтер’єру. Деталі меблювання (шафи, вішалки, пуфи тощо) мають бути функціональні та ергономічні. Не зайвим буде заздалегідь продумати схему розміщення панелі домофона і централі сигналізації.

Дизайн передпокою зовсім не простий, як може здатися спершу. Але при грамотному підході, створення естетичного та практичного інтер’єрного ансамблю – завдання цілком здійсненне.